hobby

Nasza pasja…

„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…”

Podczas cyklu zajęć na lekcjach poświęconych godzinie wychowawczej, klasa IVa przedstawiła swoim koleżankom i kolegom swoje sposoby spędzania wolnego czasu. Okazało się, że każdy uczeń posiada bardzo różnorodne i ciekawe zainteresowania, którym chętnie poświęca swój wolny czas. Podczas lekcji uczniowie zaprezentowali swoje osiągnięcia, dyplomy, prace,medale oraz opowiedzieli o swoich sukcesach.

W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się m.in., że tworzenie modeli pojazdów z LEGO to pasja Ksawerego. Tymon, Kamil i Paweł interesują się piłka ręczną, Marcelina maluje na płótnie i kamykach, rysunek to pasja Leah, Mileny, Laury i Nikoli, tak jak i kilku osób z klasy.Z tą pasją wielu uczniów wiąże swoją przyszłość. Radek tworzy filmy z gier komputerowych, Aniela gra na perkusji, pasją Amelki jest taniec towarzyski ( uczennica występuje na turniejach ogólnopolskich zdobywając trofea w klasie H G i F -pierwsze miejsca, jako solistka była półfinalistką mistrzostw okręgu podkarpackiego) , Kamil pasjonuje się modelarstwem rakiet ( uczeń zdobył srebrny i brązowy medal w kategorii juniorów podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych, za swoje osiągnięcia otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Mielca). Paulina każdą wolną chwilę wykorzystuje na czytanie, a Hania gra na gitarze. Kilka dziewczynek z klasy należy również do harcerstwa.Wielu uczniów bardzo lubi gry planszowe.

Celem zajęć było pokazanie, iż poprzez swoje pasje rozwijamy się intelektualnie, czerpiemy radość z naszych zainteresowań, które uskrzydlają nas każdego dnia. Dzięki wysłuchanym prezentacjom przekonaliśmy się, że każdy z nas posiada talenty, które warto rozwijać i dzięki którym możemy poczuć się wyjątkowo, a pasja jest „kluczem” otwierającym drzwi do naszego szczęścia i samorealizacji.

Skip to content