Półkolonia letnia

W dniach od 24.06-5.07.2024 w naszej szkole odbywały się letnie półkolonie. Każdy dzień wypełniony był grami i zabawami integracyjnymi oraz licznymi atrakcjami. Podczas wypoczynku dzieci brały udział w wyjściach do parku, kina, wycieczkach, a także miały zapewniony ciepły posiłek w ciągu dnia. Na początku dzieci wraz z opiekunami udały się na Komendę Policji, gdzie poznały pracę policjantów, a także zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Kolejną atrakcją były warsztaty robienia  własnej pizzy w  Pizzerii Fratelli, gdzie pod okiem zawodowych kucharzy dzieci samodzielnie przygotowały ten lubiany przez wszystkich smakołyk. Nasi podopieczni odwiedzili również najbardziej kolorowe miejsce w Polsce czyli ” Malowaną Wieś”-Dom Malarek w Zalipiu. Tam wzięły udział w warsztatach kreatywnych, a także spędziły czas na wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. Wyjście do Mieleckiego Parku Rozrywki – Wrotki na Wypasie było dla uczestników wypoczynku źródłem dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. W Muzeum Drogownictwa w Szczucinie wycieczkowicze zobaczyli liczne ekspozycje, fotografie, dokumenty, narzędzia do robót drogowych i mostowych oraz ciekawe maszyny, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród zwiedzających. W tym dniu nasi podopieczni rozegrali również pełen emocji, turniej piłki nożnej, a także udali się na pyszne Lody u Dudka w samym centrum Szczucina. Podczas wyjścia do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu dzieci zapoznały się z pracą strażaka, a także obejrzały pomieszczenia z których na co dzień korzystają panowie strażacy, oraz wóz strażacki. W tym dniu nasi podopieczni udali się również  na pyszne słodkości do Muffiniarni . Podczas pobytu w Rzeszowie wycieczkowicze zwiedzali Rzeszowskie Piwnice, odwiedziły najlepsze „Lody u Myszki”. Największą atrakcją w drodze powrotnej z Rzeszowa była wizyta w McDonald’s.  Pasieka Maciejka pozwoliła dzieciom poznać wiele cennych informacji na temat życia pszczół oraz dowiedzieć się  jak powstaje miód. Uczestnicy wycieczki brali także udział w warsztatach robienia świec. Nie zabrakło również wspólnej integracji przy pieczeniu pysznych kiełbasek.  Wspólne seanse na filmach : ” W głowie się nie mieści 2” oraz ” Gru i Minionki: pod przykrywką” wywołały na twarzach dzieci wiele radości.

Czas spędzony na półkolonii był dla wszystkich źródłem wielu niezapomnianych atrakcji i przeżyć. Liczne wyjścia, wycieczki, wspólne pikniki,rozgrywki piłkarskie oraz gry i zabawy sprzyjały wspólnej integracji oraz dobrej zabawie. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Życzymy Wam pięknych, słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji. Kierownikiem podczas półkolonii letniej była p.Agata Hyjek, opiekunami : p.E.Borkowska, p.J.Czosnyka i p.J.Sąsiadek.

Skip to content