Nina Tarnawska jak sama o sobie mówi ma 9 lat a od listopada będzie 10 latką. Jest uczennicą kl. 3A.
Dziewczynka jak wszystkie jej rówieśniczki, roześmiana, radosna, ujmuje swoją skromnością.
Jeszcze do niedawna nie wiedzieliśmy, że jest tak ambitna, wie czego chce, ma konkretne plany na przyszłość, a zawody sportowe wysokiej rangi są dla niej priorytetem. Poza treningami szlifuje umiejętności z bratem Wiktorem, który jest kadrowiczem na Mistrzostwa Europy.
W krótkiej rozmowie opowie nam o sobie.
Nina od ilu lat trenujesz tak nietypową dla dziewczynki dyscyplinę jaką jest brazylijskie jiu jitsu ?
Od trzech lat, zaczęłam kiedy miałam 6 lat
BJJ, co to za sztuka walki?
Brazylijskie jiu jitsu (BJJ) to sztuka walki, wywodząca się z judo oraz zapasów. To aktywność fizyczna i mentalna dla dzieci, oferująca wiele korzyści, w tym poprawę koordynacji, zwiększenie pewności siebie. Dzieci mogą zacząć naukę BJJ już w wieku 4 lat.
Twój dorobek medalowy to także złote medale?
Tak, choć nie cieszą mnie najbardziej. Czasami wygrywałam złota , bo w mojej kategorii wiekowej było niewielu zawodników, czyli do 32 kg.
Twoje sukcesy na macie?
Wiele zawodów, nie wszystkie na podium. Medale to: Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży BJJ, Salt Cup, Puchar Polski Południowej, Mistrzostwa Polski Solt 2024, Skała Cup, Dexters Cup, Cracow Cup i ostatni brązowy medal XXI Mistrzostw Polski
Jakie masz plany na przyszłość?
Chciałabym zostać trenerką i uczyć innych bronić się, jeśli ktoś zaatakuje. Dzięki trenowaniu sama czuje się bezpieczniejsza, chciałabym aby każdy tak się czuł.
Chciałabym nauczyć się innych technik. Uczyć dzieci, chcę żeby każde dziecko czuło się szczęśliwe i jak byłabym trenerką przyjmowałabym na treningu każde dziecko, żeby się uczyło
Każdy sportowiec marzy o starcie na Olimpiadzie, a Ty?
Ju-jitsu można powiedzieć że to dyscyplina olimpijska. Podczas igrzysk w Paryżu pokazano ją jako dyscyplinę pokazową.
Jakie masz marzenie?
Hmm… kiedy jadę na zawody, żebym nie płakała jak przegrywam, tylko żebym się cieszyła że odważyłam się pojechać, że wykazałam się, że pokonałam swoje słabości.
Bardzo dziękuję Ci za rozmowę, cała szkoła mocno Ci kibicuje, trzymamy kciuki! Powodzenia!
rozmawiała Anna Mokrzycka
Poniżej prezentujemy najważniejsze osiągnięcia Niny




