wojsko

Spotkanie z wojskiem

W dniach 1 i 20 marca 2023r. (z inicjatywy nauczyciela przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Mielcu) odbyło się kolejne spotkanie o tematyce wojskowej dla ostatniej grupy młodzieży z naszej szkoły.

W pierwszym dniu przedstawiciel  WCR w Mielcu poszerzył wiedzę uczniów na temat wojska i obronności państwa oraz zapoznał młodzież z funkcjonowaniem struktur Narodowych Sił Zbrojnych, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz klas mundurowych w niedalekim „Elektryku”, tj. Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego i możliwością wstąpienia do nich. Zostały przekazane także informacje na temat rekrutacji do służby w wojsku i do WOT- u.

W drugim dniu młodzież odbyła zajęcia praktyczne ze strzelectwa sportowego, dzięki zaproszeniu do Zespołu Szkół im.
prof. Janusza Groszkowskiego. Jedna z grup sprawdzała się w celności, korzystając ze strzelnicy multimedialnej, a druga próbowała swych sił na strzelnicy pneumatycznej. Uczniowie zapoznali się z obsługą broni. Nauczyli się ustawiać przyrządy celownicze i sprawdzili swoją celność.

Na koniec młodzież wyraziła podziękowanie i prośbę o kolejne spotkania na strzelnicy w zaprzyjaźnionej szkole.

Skip to content