Turniej Enea – Cup 2023

W dniu 04.04.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką pana MARCINA BASIAKA i pani IWONY KAFEL brali udział w Turnieju Piłki Ręcznej Regionalna  Liga Młodzieżowa „Enea – Cup 2023 dla klas IV-VIII.

Skład drużyny młodszej – klasy IV-VI: IGOR SURDEJ, MIKOŁAJ KANIA, MATEUSZ RZEŹNIK, JAKUB ŚWIST, BORYS KASPERSKI, MIŁOSZ ROGUZ, WIKTOR WYRAZIK, PATRYK SZPAK, BRAJAN CISŁO TYMOTEUSZ MUSIAŁ.

Skład drużyny starszej – klasy VII-VIII: DOMINIK ZIÓLKO, MICHAŁ WÓJCIK, JAKUB SURDEJ, DAWID SNUZIK, IGOR KANIA, KACPER PARYLAK, BŁAŻEJ CIEBIERA, SZYMON RYŚ, PAWEŁ SŁOMBA, OLIWIER WÓJCIK, ALEX BEDNARSKI, RAFAŁ CHMURA,

W Turnieju brali udział chłopcy z klas IV – VI jako grupa młodsza i z klas VII-VIII jako grupa starsza. Grupa młodsza ze względu na dużą ilość chętnych szkół została podzielona na dwie grupy, z których zwycięzcy spotkali się w finale. Nasza szkoła rozegrała w grupie dwa mecze trwające 2*7 minut, których wyniki przedstawiają się następująco:

1 mecz: SP 1 – SP 2  [ 4:1],

     2 mecz: SP 13 – SP 2 [0:4],

Jedna wygrana w turnieju klas młodszych nie dała nam niestety wyjścia z grupy i gry o miejsce na podium, ale walka do końca młodych szczypiornistów rokuje na przyszłość.  

Grupa starsza rozegrała trzy mecze:

1 mecz: SP 2 – SP 1  [ 6:8],

2 mecz: SP 2 – SP 3 [4:2],

3 mecz: SP 2 – SP 11 [4:11],

Przegrana starszej grupy w dwóch meczach mimo wszystko i tak dała nam dobry wynik w ogólnej punktacji, bo zajęliśmy III miejsce.

 Na koniec turnieju wszyscy młodzi szczypiorniści otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyli zawodnicy Handball Stal Mielec.

Skip to content