warszawa

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniach 12-13 czerwca uczniowie klasy VIb, VIIb oraz VIIIc uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszego dnia zwiedziliśmy ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie odwiedziliśmy pomnik Warszawskiej Syrenki i udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędziliśmy czas na poznawaniu zagadnień z różnych dziedzin nauki. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzania Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy Zamek Królewski, Archikatedrę Św. Jana, Rynek Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca i Jana Kilińskiego. Następnie udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, gdzie podziwialiśmy m.in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz ogród Saski. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od spaceru po zespole parkowym Łazienek Królewskich, a następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy, gdzie zwiedziliśmy szatnie piłkarskie, sale konferencyjne oraz trybuny. Trzeba przyznać, że wielkość stadionu zrobiła na nas wrażenie. Następnie wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki skąd podziwialiśmy panoramę Warszawy. Na koniec odwiedziliśmy Niewidzialną Wystawę, która wywarła na wszystkich uczestnikach niezapomniane wrażenia. Uczestnicy wyjazdu mile spędzili czas, wszystkim dopisywał dobry humor. Zobaczyliśmy wiele zabytków oraz ciekawych obiektów, które na pewno pozostaną w naszej pamięci.

Skip to content