ratownik

Zajęcia z ratownikami z Automobilklubu Mieleckiego

W dniu 12 czerwca 2023r. z inicjatywy nauczyciela przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama odbyła się w naszej szkole lekcja z pierwszej pomocy dla klas ósmych, którą poprowadzili ratownicy drogowi z Automobilklubu Mieleckiego.

Lekcja ta miała na celu utrwalenie wiadomości, które uczniowie klas ósmych zdobyli na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. Młodzież mogła po raz kolejny skorzystać z bogatej wiedzy doświadczonych ratowników oraz sprawdzić się ćwicząc na fantomie dorosłego człowieka, dziecko i niemowlaka. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz działania AED – Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego oraz zaprezentowanie wykorzystania kołnierza ortopedycznego w urazie kręgosłupa i zastosowanie stazy taktycznej przy krwotokach zewnętrznych.

Pomoc i cykliczność spotkań zaoferowana przez członków Automobilklubu Mieleckiego na pewno przyczyni się do lepszego poznania i zdobycia praktycznej wiedzy z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na koniec naszego spotkania uczennica klasy VIII b Nina Chmielowiec wręczyła ratownikom pamiątkowe podziękowanie.

Skip to content