droga

Bezpieczna droga do szkoły

Na początku września  na świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły. Celem zajęć  były rozmowy na temat ,,Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas zajęć  poruszane były między innymi zagadnienia:

1. Jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać.
  2. Jak rozpoznawać znaki drogowe i jak się do nich stosować.
  3. Jak zachować się w miejscach oczekiwania na autobus szkolny,  podczas wsiadania, wysiadania i jazdy w autobusie szkolnym.
  4. Jak należy zachować się podczas drogi do szkoły gdy idziemy sami, a zaczepi nas obca osoba.
  5. Jaka rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas drogi do szkoły na ubraniach i plecakach.
  6. Dzieci zaznajomiły się z numerami telefonów alarmowych, a także jak i kiedy można z nich skorzystać.

W ramach zajęć przeprowadzone zostały z dziećmi zabawy dydaktyczne mające na celu naukę prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drodze.

W czasie zajęć plastycznych uczniowie wykonywali znaki drogowe, zespołową pracę pt. ,,Bezpieczne przejście przez ulicę” oraz w celu zapamiętania kolorowały numery alarmowe.