Wycieczka do Nadleśnictwa

22 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 5a i 5b wraz z opiekunami (p. Magdaleną Łącz-Nowak, p. Joanną Niewęgłowską i p. Anną Wałek-Sitko) udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Tuszyma. Wyjazd został zorganizowany w ramach przypadającego w tym czasie Dnia Ziemi. Pierwszym punktem programu wycieczki był pobyt w rezerwatowej hodowli konika polskiego, gdzie mogliśmy podziwiać te piękne zwierzęta. Następnie zwiedziliśmy Rezerwat Ochrony Przyrody „Bagno Przecławskie”, gdzie uczniowie zapoznali się z cennym przyrodniczo zbiorowiskiem wodnym i torfowiskiem. Na końcu wycieczkowicze zwiedzili szkółkę leśną, wzięli udział w ciekawej grze terenowej i zjedli pyszne grillowane kiełbaski. Przez cały czas towarzyszył nam leśniczy – pan Łukasz Szatan, który w bardzo interesujący sposób opowiadał o zwiedzanych miejscach. Wycieczka do nadleśnictwa była bardzo udana i wszyscy chętnie by ją powtórzyli.

Skip to content