strzeectwo sportowe 3

SPORTY OBRONNE

W dniu 10.05.2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką pana IZYDORA INGRAMA wzięli udział w I Powiatowej Spartakiadzie Sportów Obronnych.

Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny zgodnie z regulaminem i wystąpiły  one w składzie:

Drużyna nr 1: EMILIA KRAWCZYK [28.4s, 90/150pkt], KACPER PARYLAK [22.00s, 90/150pkt], IGOR ŻURAWSKI [23.4s, 55/150pkt].

Drużyna nr 2: IGOR KANIA[25.4s, 95/150pkt],, PATRYK CHMURA [27.6s, 70/150pkt], ZOFIA BAWOŁ [22.8s, 71/150pkt].

W nawiasie przy każdym zawodniku podano czas przebiegnięcia toru przeszkód i ilość zdobytych punków na strzelnicy na 150 możliwych do zdobycia.

Spartakiada Sportów Obronnych została zorganizowana w ramach Europejskiego Dnia Sportu dla klas ósmych w Zespole Szkół im.J. Groszkowskiego.

Każdy uczestnik miał do pokonania sprawnościowy tor przeszkód, w którym biegano po równoważni, przenoszono piłkę lekarską, skakano przez płotki, wykonywano brzuszki z piłką i slalom między pachołkami oraz skakano przez skrzynię. Drugą konkurencją było strzelanie na strzelnicy wirtualnej z repliki karabinka AK – 47.

Celem tych zawodów było przede wszystkim nawiązanie kontaktów między szkołami i ich współpraca, ale również popularyzacja sportów obronnych, poprawa sprawności młodzieży i rywalizacja fair – play.

Po podliczeniu wyników z konkurencji sportowych i strzelectwa wirtualnego nasza szkoła osiągnęła bardzo dobre wyniki. Pierwsza drużyna, zdobyła 236 i zajęła II miejsce. A druga drużyna zajęła III miejsce, zdobywając 235 punktów.

 Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki, a zespoły na podium pamiątkowe dyplomy, medale oraz okazałe puchary z rąk Wicedyrektor – mgr Agnieszki Kusak. Po wręczeniu nagród młodzież mogła oglądnąć  stare samochody i motocykle oraz pokaz musztry paradnej i występ zespołu cheerleaderek.

Skip to content