krakow

Wycieczka do Krakowa IVb

W dniu 21 maja 2024r. uczniowie klasy IVb pod opieką p. Katarzyny Pluty i p. Anny Wałek-Sitko uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Zwiedzanie miasta zaczęli od Wzgórza Wawelskiego. Później udali się na spacer Traktem Królewskim, podczas którego zwiedzili m.in. ulicę Kanoniczną i Grodzką, Pałac Arcybiskupów, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową oraz Sukiennice. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Narodowego w Sukiennicach, gdzie mieści się jedna z największych w Polsce stałych wystaw XIX-wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby. Wycieczka zakończyła się zajęciami w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Balice, podczas których uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji klasowej, dostarczył uczniom wielu wrażeń i wzbogacił ich wiedzę.

Skip to content