krakow

Wycieczka do Krakowa IVa

22.05.2024 uczniowie klasy IV a wraz z opiekunami: p.Anną Gonet oraz p.Moniką Dydo udali się na wycieczkę do Krakowa. Program wyjazdu obfitował w bardzo wiele różnorodnych atrakcji. Na początku uczniowie odwiedzili Ogród Doświadczeń im.Stanisława Lema. Podczas jego zwiedzania uczestnicy samodzielnie eksperymentowali przy licznych modelach edukacyjnych rozmieszczonych w różnych strefach tematycznych. Była to również okazja do poznania urządzeń demonstrujących zjawiska fizyki. Oprócz zwiedzania uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach pt.:”Mroźne eksperymenty”, podczas których mogli zobaczyć jak mroźne substancje: suchy lód, ciekły azot reagują w kontakcie z innymi przedmiotami oraz przekonać się, co się stanie gdy dodamy do nich wody. Uczniowie wzięli także udział w seansie pt.:”Na skrzydłach marzeń” w kinie sferycznym -Planetarium, a także skorzystali z toru saneczkowego, który był dla wielu uczestników źródłem ogromnej radości.

Podczas wycieczki zwiedziliśmy także Wzgórze Wawelskie, udaliśmy się na spacer Traktem Królewskim .W trakcie tej części wycieczki zobaczyliśmy m.in. ulicę Kanoniczną i Grodzką, Pałac Arcybiskupów, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki, ulicę Floriańską z Bramą Floriańską, Barbakan oraz Plac Matejki z Pomnikiem Grunwaldzkim.

Pełni pozytywnych wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do Mielca, a wycieczka ta, pełna walorów edukacyjncyh oraz integracyjnych na długo pozostanie w naszej pamięci.

Skip to content