Wycieczka do muzeum lalek

W dniu 27.05.2024 klasa Ia (wych. Ewa Stanko) i klasa Ib (wych. Joanna Czosnyka) udały się na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję zobaczyć liczne wystawy poświęcone lalkom z różnych części świata m.in. z Francji, Egiptu, Finlandii, Kanady, Włoch, a także największą kolekcję antycznych lalek japońskich. Dzieci uczestniczyły w spektaklu światła i dźwięku na „babcinym strychu”, podczas którego wysłuchały znanych polskich legend. Nie zabrakło również wizyty w Domku Czarownicy, a także wystawy podczas której wysłuchaliśmy bajki o Kopciuszku, połączonej z bardzo ciekawą prezentacją. Podczas wycieczki uczestnicy obejrzeli lalki wykonane z różnych materiałów m.in. z drewna, szkła, papieru, wosku,ceramiki,a także pracownie, gdzie dowiedziały się jak ręcznym sposobem można wykonać lalki. Uczniowie zwiedzili również pracownię ceramiczną, a także uczestniczyli w bardzo kreatywnych warsztatach, podczas których samodzielnie wykonali swoje własne kukiełki w Pracowni Artystycznej. Po zakupie pamiątek oraz pysznym obiedzie, pełni wrażeń i w dobrych humorach wróciliśmy do Mielca.

Skip to content