WALENTYNKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Walentynki, czyli Święto Zakochanych, zwane również Dniem Świętego Walentego, obchodzone jest 14 lutego. W tym dniu wysyła się listy lub kartki do ukochanej osoby z wyznaniami miłości. Symbolem tego święta jest czerwone serduszko.
     W świetlicy szkolnej dzień Św. Walentego zamienił się na tydzień Św. Walentego, który upłynął w atmosferze pełnej miłości, przyjaźni i ciepła. Sala świetlicowa została udekorowana sercami, girlandami wykonanymi przez uczniów na zajęciach plastycznych, pod okiem wychowawców świetlicy. Świetliczaki poznały  kilka faktów z życia św. Walentego oraz historię i zwyczaje Święta Zakochanych. Uczniowie z wielką ochotą i zaangażowaniem wykonywali piękne kartki walentynkowe z życzeniami  i wysyłali je do swojej sympatii „Pocztą Walentynkową”. To był wyjątkowy tydzień.

Skip to content