dziadkowie

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej

Tydzień w świetlicy szkolnej poświęcony był Babciom i Dziadkom, którzy swoje święto obchodzą 21 i 22 styczna. Uczniowie chętnie opowiadali o tym, za co kochają swoje babcie i dziadków. Mówili, że niezwykle cenią sobie ich przyjaźń, pomoc, zaufanie i przekazywanie tradycji rodzinnych. Podczas zajęć dzieci miały okazję wysłuchać wierszy: „Babcia” A. Kamienieckiej, „Dni z Babcią” B. Lewandowskiej, „U Babci jest słodko” W. Chotomskiej. Aby sprawić radość najbliższym osobom, dzieci zrobiły prezenty. Były to laurki, kwiaty, portrety Babć i Dziadków. W czasie zajęć muzycznych uczniowie śpiewali piosenki tematycznie związane z omawianym świętem takie jak ”Piosenka dla Babci i Dziadka” oraz „Kochanej Babci”. Wszystkie te zajęcia miały na celu podkreślić rolę Babć i Dziadków w rodzinie, zwrócić wychowankom szczególną uwagę na szacunek wobec osób starszych oraz zacieśnić relacje między najbliższymi członkami rodziny. To był tydzień pełen pozytywnych emocji i wzruszeń.

Skip to content