Z okazji Dnia Kobiet życzenia i kwiaty

W świetlicy szkolnej 8 marca dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których miały możliwość wyczarować piękne tulipany techniką origami. Często organizujemy zajęcia z wykorzystaniem sztuki origami gdyż rozwijają one myślenie twórcze, konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną, ułatwiają zapamiętywanie, uczą dokładności i dyscypliny.

 Origami wymaga od dziecka precyzji składania i wielkiej koncentracji – poszczególne czynności muszą być wykonane ściśle według określonej kolejności. Jest tu więc miejsce na naukę logicznego myślenia.
Wszystkie samodzielnie wykonane kwiaty  zostały wręczone w dniu 8 marca koleżankom w świetlicy. Własnoręcznie zrobiony upominek znaczy więcej niż tysiąc słów, bo to prezent dany prosto z serca.
Dzieci rozmawiały na temat znaczenia Święta Kobiet, wymieniały zawody jakie wykonują współczesne kobiety, wyjaśniały dlaczego szacunek należy się kobietom pracującym zawodowo i pracującym w domu. Chłopcy obiecali cały rok dbać o koleżanki i pomagać wszystkim kobietom z najbliższego otoczenia.

Skip to content