Wizyta w Konarskim

6 marca uczniowie naszej szkoły – klasa 8b wraz z opiekunami zostali zaproszeni przez nauczycieli 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu na lekcje biologii, chemii i fizyki. Zajęcia odbywały się w ramach promocji OZE w środowisku lokalnym. Nasi uczniowie wraz z licealistami przeprowadzili doświadczenia z fotosyntezy, obejrzeli barwne reakcje chemiczne oraz samodzielnie zbudowali obwody wykorzystujące energię słoneczną oraz turbiny wiatrowe. Wiedza zdobyta na tychże zajęciach pozwoli lepiej zrozumieć otaczający nas świat oraz zachęci do świadomego korzystania z zasobów naturalnych. Nauczycielom i starszym kolegom z Liceum składamy serdeczne podziękowania za ciekawe i inspirujące spotkanie oraz za wspaniałą atmosferę.