biblioteka

Dzień Bibliotekarza

Cyceron twierdził:

„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu  i biblioteki”.

Ten cytat nabiera dziś szczególnego znaczenia.                                              

Ogrody, parki, lasy – cała przyroda wokół rozkwita i zaprasza do korzystania z jej dobrodziejstw, a w kalendarzu znajdujemy szczególną datę.

Na 8 maja przypada Dzień Bibliotekarza.

W świecie, gdzie internet, wypełniony głównie treścią w postaci zdjęć i filmów, jest naszą codziennością, rola bibliotekarzy staje się coraz bardziej znacząca.  To oni przypominają nam, jak ważna w kształtowaniu wyobraźni jest książka, że czytanie kształtuje naszą wrażliwość językową, a dzięki temu poszerza nasz zasób słownictwa. Świat książek to okno na otaczającą nas rzeczywistość w każdym wymiarze czasowym, przestrzennym, tematycznym.

Dzień Bibliotekarza rozpoczyna Tydzień Bibliotek

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi: „Biblioteka – miejsce na czasie”.

W świecie cyfrowych technologii, sztucznej inteligencji, różnych form przekazu treści, książka nadal ma swoje miejsce.

A same biblioteki nie tylko przetrwały w erze cyfrowej, ale stają się coraz bardziej istotne w przestrzeni miejskiej jako nowoczesne, często interdyscyplinarne miejsca spotkań, wymiany doświadczeń, nauki i inspiracji. Nasza biblioteka szkolna włączyła się w Tydzień Bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich poprzez: rozwiązywanie rebusów ,quizów i zagadek, wypełnianie ankiet dotyczących preferencji czytelniczych, zainteresowań oraz oferty biblioteki szkolnej zorganizowanie konkursu plastycznego „Karolcia – moja ulubiona koleżanka” oraz konkursu na ekslibris biblioteki zorganizowanie konkursu pięknego czytania.

Skip to content