MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Od wielu lat w październiku obchodzone jest święto bibliotek szkolnych. Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają końca XX w. W każdym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ogłasza propozycję przewodniego hasła miesiąca bibliotek.

Tegoroczna propozycja hasła to: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

Hasło to daje możliwość pokazania ważnej funkcji biblioteki szkolnej jako miejsca, które nie tylko wspiera edukację szkolną, ale też dzięki swojej ofercie i atmosferze pokazuje inne horyzonty, ułatwia kontakt z różnymi gatunkami piśmiennictwa, rozwój własnych zainteresowań, sprzyja refleksji, spokojnemu, bezstresowemu wykorzystaniu czasu.

Skip to content