ball

Łączy Nas Piłka … Nie Tylko Nożna

W dniu 28.09.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką pana IZYDORA INGRAMA wzięli udział w Turniej Sportowo – Rekreacyjnym „ Łączy Nas Piłka …, Nie Tylko Nożna”.

Skład drużyny:

ALICJA GĄSIEWSKA, MATEUSZ DĄBKOWSKI, JAKUB ŚWIST, MATEUSZ RZEŹNIK, JULIA RZEŹNIK.

Turniej został zorganizowany przez wspólną inicjatywę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 12 w Mielcu  i UKS „Sprinter” przy Szkole Podstawowej nr 9 w Mielcu. Turniej rozegrano na terenie SP12, a zaproszone mieleckie szkoły podzielono na kilka mieszanych drużyn, które rozegrały mecze systemem „ każdy z każdym”.. Nasza szkoła stworzyła wspólną drużynę z SP6, która rozegrała mecze w piłce nożnej, piłce ręcznej i koszykówce.

Nasza wspólna drużyna z SP6 spisała się bardzo dobrze we wszystkich meczach. Wyniki i zajęte miejsce były drugorzędnym celem, ale mimo to wszystkie mecze w trzech dyscyplinach były bardzo zacięte do ostatniego gwizdka. Turniej miał przede wszystkim zintegrować, dać dobrą zabawę i wywołać pozytywny nastrój w duchu fair – play.

        W przerwach między rozgrywkami młodzież mogła porozmawiać, zjeść kiełbasę z grilla. Na koniec turnieju z rąk pani Dyrektor SP12  i pana Dyrektora SP9 zostały wręczone podziękowania, puchary i pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników.

Skip to content