polska

103 Rocznica Odzyskania Niepodległości

W tym roku, ze względów epidemiologicznych, uczniowie naszej szkoły w nieco inny niż tradycyjny sposób uczcili Święto Odzyskania Niepodległości.

O godzinie 11:11, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, w każdej klasie został odśpiewany uroczyście hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie odsłuchali audycji z okazji Święta 11 listopada specjalnie przygotowanej na tę okazję.

Uczniowie klasy IV b w obecności pani dyrektor Darii Warzechy i wychowawcy Katarzyny Ostrowskiej złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Wolności.

W ramach obchodów 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w Szkolnej Niepodległościowej Grze Terenowej, której celem było kształtowanie postaw patriotycznych, postaw szacunku wobec tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Trzyosobowe zespoły z klas VI-VIII miały za zadanie odnaleźć przy pomocy mapy terenu pytania o tematyce niepodległościowej, które zostały ukryte na terenach zielonych miasta Bulwary – Park Oborskich. Oprócz odpowiedzi na pytania o najważniejsze fakty z historii Polski walczącej o  niepodległość, uczniowie mieli za zadanie wspólnie odśpiewać hymn Polski oraz wykonać  i zaprezentować plakat „Polskie drogi do niepodległości”. Za każde prawidłowo wykonane zadanie zespoły otrzymywały białe i czerwone kartki, z których ułożyły biało czerwoną flagę. Uczniowie łącząc umiejętność współpracy oraz dzieląc się ważną wiedzą historyczną  osiągnęli założony cel. Grę zakończyło wspólne zdjęcie oraz uroczyste wręczenie dyplomów przez panią dyrektor Darię Warzechę.

W poszczególnych klasach uczniowie wykonali prace plastyczne z symbolami narodowymi, a także wspólnie śpiewali utwory patriotyczne.

Należy podkreślić duże zainteresowanie i zaangażowanie uczniów i nauczycieli.

Skip to content