Praktyczny angielski w grupie I -klasa 5B

Czy można czasami jeść i pić podczas lekcji języka angielskiego? Oczywiście, że tak. Wystarczy złożyć zamówienie po angielsku. W dniu 18 listopada uczniowie klasy V b- grupa I odgrywali scenki zamawiania pizzy przez telefon i bardzo dobrze się przy tym bawili. Następnie Pizza Man dostarczył pizze zgodnie z zamówieniem.

I to wszystko w języku angielskim pod czujnym okiem nauczycielki języka angielskiego, pani Moniki Dydo.

Należy pamiętać że zgodnie z podstawą programową „Podstawowym celem kształcenia jest skuteczne porozumiewanie się w języku obcym, w mowie i w piśmie. Priorytetem jest zatem umiejętność osiągania przez ucznia różnych celów komunikacyjnych, a poprawność językowa, choć odgrywa istotną rolę, nie jest nadrzędnym celem dydaktycznym.”

Skip to content