Lwiątko 2022

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Eryk Żurawski z klasy VIII b uzyskał tytuł Taona w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2022” dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się 28 marca br.
Taon to honorowy tytuł dla zwycięzców.
Gratulujemy sukcesu Erykowi i pani Bernadecie Łaz, która przygotowywała Eryka do konkursu.
Życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie fizyki.

Warto wspomnieć, że pomysłodawcami zorganizowania konkursu z fizyki byli nauczyciele „uniwersyteckiego” liceum we Lwowie.
Nazwa „Lwiątko”, po ukraińsku „Levenja”, właśnie od Lwowa pochodzi. Z czasem konkurs rozszerzył się  na Polskę.
Od 2019 roku organizatorem Konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków.
Patroni honorowi to:

• Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Polskie Towarzystwo Fizyczne,
  • Polskie Towarzystwo Fizyczne – Oddział Krakowski,
  • Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Z kolei patroni medialni konkursu to:
Foton – pismo dla nauczycieli i studentów fizyki oraz uczniów, Neutrino – pismo dla uczniów o fizyce i astronomii.