Śladami eksperymentów – czyli wycieczka na Politechnikę Rzeszowską

18 maja br. uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami Panią Bernadetą Łaz, Panią Magdaleną Łącz i Panią Anną Jędrzejewską wybrali się na pokazy z fizyki na Politechnikę Rzeszowską.


Podczas pokazów zaprezentowane zostały atrakcyjne, zapierające dech w piersiach demonstracje wybranych praw i zjawisk fizycznych.
Uczniowie  poznali tajniki zasad zachowania, fal i akustyki, ciśnienia i elektromagnetyzmu. Pokazy realizowane były przez pracowników  Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej przy współpracy z Fundacją Nauka Dla Przemysłu i Środowiska.Nasi uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i aktywnością podczas pokazów.Chętnie zgłaszali się i brali czynny udział w przeprowadzaniu eksperymentów. Młodzież była zachwycona pokazami.
Bezpośrednio po demonstracjach uczniowie udali się pod pomnik Ignacego Łukasiewicza, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie.Nasz wyjazd ma również znaczenie symboliczne, ponieważ rok 2022 jest ogłoszony Rokiem Ignacego Łukasiewicza –  jednej z najwybitniejszych postaci polskiej i światowej nauki.
Red.Bernadeta Łaz

Skip to content