GOOD OLD SNAIL MAIL

Od października 2022 roku uczniowie klasy VIa pod opieką p. Katarzyny Pluty realizują międzynarodowy projekt eTwinning pt. „GOOD OLD SNAIL MAIL”. Naszymi partnerami są szkoły z Włoch, Słowenii,  Hiszpanii i Francji. W projekcie uczniowie komunikują się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół w Europie, wzbogacając przy tym nie tylko wiedzę o krajach europejskich, ale przede wszystkim ćwicząc język angielski. Głównym założeniem projektu jest wymiana korespondencji w języku angielskim. Każdy uczeń otrzymał jedną osobę, z którą będzie korespondował przez cały rok szkolny. Oprócz tego uczniowie będą realizować inne zadania projektowe, podczas których będą mogli rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe i zapoznają się z ciekawymi narzędziami TIK.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczą w projekcie. W ciągu minionego miesiąca udało im się przygotować loga projektu, wspólnie z partnerami opracowali netykietę i napisali już pierwsze listy do swoich rówieśników z zagranicy.

Skip to content