Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości „Radosna Niepodległość”

W dniu 9 listopada Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości „Radosna Niepodległość”. Wspólnie, za sztandarem szkoły i przy dźwiękach werbla przemaszerowali na Rynek Starego Miasta. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczennice klas ósmych Katarzyna Kapinos, Dominika Skowron oraz przewodnicząca szkoły Martyna Horeczy zaprezentowały historię naszego kraju w walce o niepodległość. Chór szkolny, pod dyrekcją p. Magdaleny Łącz -Nowak, pięknie odśpiewał utwory patriotyczne. Partie solowe w chórze wykonali: Krystian Wójtowicz (VI b), Emilia Winiarz (VII b)i Zuzanna Nowak (I a). Zgromadzeni mieszkańcy Mielca włączyli się w śpiew uczniów.

Uroczysty apel na Rynku Starego Miasta z okazji Święta Niepodległości, który przygotowały panie Magdalena Łącz -Nowak i Ewa Szczecińska, stał się już tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki w Mielcu.

Skip to content