Zawody w pchnięciu kulą

W dniu 5.04.2023r. z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu razem z Lekkoatletycznym Klubem Sportowym Stal Mielec  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  pod opieką pana IZYDORA INGRAMA wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych  – Ustanowienie Rekordu Mielca w Łącznym Pchnięciu Kulą.

        Nasza szkoła wystąpiła w składzie: MATEUSZ  RZEŹNIK, TADEUSZ SZATAN, BRAJAN CISŁO, MAKSYMILIAN ŚWIST, JAKUB ŚWIST, ANASTAZJA SEWERA, MAJA ZĄBEK.

W zawodach wzięło udział 128 uczestników, którzy w różnych kategoriach wiekowych pchali kulę dostosowaną do swojego wieku. Ogólny wynik naszej szkoły to 50,55m,  ,  w tym wynik uczniów to 45.48m, a nauczyciela 5,07m. Wspólny rekord mielczan: 730,36. Najlepsi z naszej szkoły to: Anastazja Sewera – 7,02m i Maksymilian Świst  – 8,62m.

Powyższa inicjatywa miała na celu pokazanie jednej z konkurencji królowej sportu, jaką jest pchnięcie kulą oraz zachęcenie do uprawiania tej dyscypliny w mieleckiej sekcji lekkoatletycznej.

Na koniec imprezy uczestnicy zawodów zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z gościem honorowym tej imprezy – Dawidem Piłatem, który jest złotym medalistą w rzucie młotem w kategorii U18 oraz tegoroczny zdobywcą drugiego miejsca w rzucie młotem w kategorii U23 podczas Pucharu Europy.

Skip to content