Sprzątanie świata

W 2023 roku mija dokładnie 30 lat, od kiedy Polka – Mira Stanisławska – Meysztowicz rozpowszechniła w Polsce akcję pt. „Sprzątanie świata“. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 20 milionów Polaków. Dziś do tego wydarzenia dołączyli również uczniowie naszej szkoły z klas :IV a, VII b oraz VIII b wraz z opiekunami: Panią Zytą Borowiec, Panią Anną Gonet oraz Panią Anną Wałek -Sitko. Uczestnicy akcji posprzątali tereny na pobliskich Bulwarach oraz plac po nieistniejącej już synagodze przy obelisku pamięci. W tym roku akcja przebiega pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi“. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest troska o środowisko naszej planety oraz podkreślenie faktu, iż jej przyszłość leży wyłącznie w naszych rękach. Ważne jest abyśmy pamiętali, że „Ekologia to nic innego jak pokochać swój najmniejszy kawałek ziemi, tak po prostu, na co dzień” – o czym wspomina założycielka akcji.

Skip to content