strzeectwo sportowe 3

STRZELECTWO SPORTOWE (1)

W dniu 23.09.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką pana IZYDORA INGRAMA wzięli udział w IX Edycji Ligi Strzeleckiej.

W zawodach organizowanych dla uczniów klas ósmych naszą szkołę reprezentowali  uczniowie klasy VIII „a”: JAN CZYRNEK [63/100], GABRIELA DĄBROWSKA [62/100], IGOR KANIA [35/100], JULIA MAZIARZ [38/100], MACIEJ MIKOWSKI [17/100], GABRIELA SŁOWIK [68/100], ALEKSANDRA SZĘSZOŁ [32/100], JULIA WOJTASZEK […./100], z klasy VIII „b” KATARZYNA CHMIELOWIEC [34/100], KRZYSZTOF GAD [55/100], KAROL HARLA [25/100], WOJCIECH HUBER [29/100], MAJA KOKOSZKA [66/100], HUBERT KUREK [53/100], EWELINA WŁODKOWSKI [11/100].

Z wyżej wymienionych osób najlepszy wynik uzyskała GABRIELA SŁOWIK [68 pkt na 100 możliwych], II miejsce zajęła MAJA KOKOSZKA, która uzyskała 66 pkt. na 100 możliwych, a na miejscu III znalazł się JAN CZYRNEK, który zdobył 63 pkt. na 100 możliwych.

Pierwsze wrześniowe spotkanie strzeleckie było inauguracją kolejnej, dziewiątej już edycji młodzieżowej ligi strzeleckiej, która będzie odbywać się jeden raz w miesiącu aż do zakończenia roku szkolnego. Pierwsze spotkanie przyciągnęło sporą liczbę zaciekawionych strzelectwem osób. W zawodach uczestniczyło ponad 70 osób z czterech zaproszonych szkół.

Otwarcia ligi strzeleckiej dokonał pan Izydor Ingram, prezes działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 UKS „SOKÓŁ”, a część techniczną i zapoznawczą z bronią poprowadził prezes LOK Mielec pan Wiesław Lipiński. Słowo wstępu odnośnie bezpieczeństwa przekazali prowadzący strzelanie pan Edward Bielaszka i instruktorzy strzelectwa.

W pierwszym spotkaniu strzeleckim młodzież mogła również wysłuchać opowieści historycznej na temat naszego terenu oraz zobaczyć pokaz broni białej, kolekcjonerskiej i strzeleckiej, który przedstawił prezes LOK Mielec.

Zawody strzeleckie będą się odbywały w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z edukacji dla bezpieczeństwa. Mają na celu naukę i doskonalenie techniki strzeleckiej, zorganizowanie dla młodzieży czasu wolnego w ciekawy sposób, integrację uczniów oraz rywalizację sportową w duchu fair play.

Uczniowie będą strzelać z odległości 50 m do tarcz nt/23p z postawy leżącej z karabinka bocznego zapłonu 22 LR. Każdy będzie miał do oddania 13 strzałów [3 strzały próbne i 10 ocenianych]. Zawody strzeleckie dla młodzieży, które miały swoją inaugurację w sobotę, nie mogłyby się odbywać bez sponsorów, którymi są: Zakład Metalowy – Wojciech Ortyl, Rada Rodziców przy SP6 i SP1 w Mielcu, UKS „ Sokół” przy SP2 w Mielcu oraz  osób, które jako wolontariusze obsługują te zawody.

Organizatorzy z LOK oraz wszyscy opiekunowie życzą wszystkim uczestnikom ligi strzeleckiej samych celnych trafień, zdrowej rywalizacji w duchu fair play, a na zakończenie ligi – jak najlepszych wyników strzeleckich.

Skip to content