plazy

Spotkanie z przyrodą na żywo

W dniu 24.11.2023 uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w żywej lekcji przyrody w ramach programu edukacyjnego:” Dzieciaki kochają zwierzaki – Płazy „. Podczas prezentacji, uczniowie mieli okazję poznać różne gatunki płazów (ropucha aga, rzekotki, drzewołazy, traszki i ambystoma tygrysia),dowiedzieć się jak wygląda ich życie oraz poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą. Podczas lekcji dzieci wykazywały się bardzo dużą aktywnością, chętnie udzielając odpowiedzi na zadawane pytania. Spotkanie to było doskonałą formą zooterapii, która pozwoliła na rozwijanie zainteresowań słuchaczy. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się w jaki sposób chronić przyrodę, słuchając opowieści o zagrożonych gatunkach płazów.