Muzeum Fotografii

9 kwietnia klasa 7b, wraz z wychowawcą (p.Anna Wałek-Sitko), udała się do Muzeum Fotografii – ,,Jadernówka”, aby posłuchać ciekawego wykładu na temat wynalazków XIX wieku, które zrewolucjonizowały nasz świat. Pan przewodnik w ciekawy sposób, opowiadał między innymi o powstaniu pierwszych ruchów społecznych, ideologii i maszyn. Najbardziej interesującą rzeczą było poznanie historii dżinsów czy popularnych przekąsek. Po wykładzie uczniowie mieli możliwość zwiedzenia eksponatów muzealnych oraz zobaczenie aktualnej wystawy. Największą atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęć w kostiumach z dawnej epoki. Wizyta w muzeum fotografii i ciekawy wykład uświadomiły uczniom, jak wiele zawdzięczamy wynalazcom z XIX wieku.