Wycieczka do Muzeum Lalek w Pilźnie

8 czerwca uczniowie klasy Ia i I b wraz z wychowawcami T.Kusak i K.Szęszoł odwiedzili Muzeum Lalek w Pilźnie. Wędrując przez sale muzeum oglądali lalki z całego świata oraz z różnych epok. Zobaczyli też wystawę „Jak Pory Roku wędrowały po świecie” przedstawiającą charakterystyczne cechy przyrodnicze poszczególnych miesięcy i pór roku. Integralną częścią muzeum są też jego pracownie wyposażone w mające nawet 200 lat narzędzia, przy pomocy których do dziś wykonuje się elementy składowe lalek, co też pierwszoklasiści mieli okazję zobaczyć. Uczestniczyli również w warsztatach, w czasie których wykonywali kukiełki do znanych bajek. Przez chwilę mogli pobawić się w teatr mając do dyspozycji kukiełki, pacynki i marionetki. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci pełne entuzjazmu dzieliły się wrażeniami. W ich pamięci z pewnością pozostaną niezapomniane wspomnienia , a wiadomości, które udało się im zapamiętać z pewnością wykorzystają na lekcjach.

Skip to content