„Poznaj Polskę”- wycieczka do Bochni i Kolbuszowej

Dnia 6 czerwca klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami p. J.Grzech i p. E.Stanko oraz z ks.P. Wężem zwiedzili zabytkową Kopalnię Soli w Bochni i Skansen w Kolbuszowej. Uczniowie swoją podróż rozpoczęli od przejazdu podziemną kolejką oraz zwiedzania unikatowych komór solnych. W bocheńskich korytarzach podziwiali ekspozycję multimedialną przez co można było cofnąć się w czasie. Przedstawiona historia górnictwa solnego za pomocą słuchowisk, animacji oraz interaktywnych prezentacji bardzo zaciekawiła naszych uczniów wzbogacając ich wiedzę. Nie obyło się bez niespodzianek i na końcu solnych korytarzy udało się spotkać Bocheńskiego Skarbnika, któremu dzieci pięknie wyrecytowały wiersz za co otrzymały woreczek soli od dobrego ducha kopalni. Po zakupieniu pamiątek wszyscy udali się do Skansenu w Kolbuszowej, gdzie można zobaczyć drewnianą architekturę, dawniejsze życie mieszkańców wsi, sprzęty rolnicze, wnętrza mieszkalne i gospodarcze. Dzieci wędrując po skansenie poznały historie mieszkających tam ludzi oraz poczuli klimat dawniejszych wsi. Po całym dniu wrażeń, zadowoleni i rozśpiewani powrócili do Mielca.

Skip to content