Otwarcie nowego boiska

W dniu 27.09.2022r na bulwarach mieleckich po długim oczekiwaniu zostało oficjalnie otwarte wielofunkcyjne boisko dla dzieci, młodzieży i mieszkańców Mielca.

Boisko powstało z inicjatywy Marcina Basiaka – nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 2 oraz Andrzeja Wiecha.  Pomysł zgłoszony został do ubiegłorocznego Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego, a finalizacja nastąpiła dzięki głosom oddanym przez mieszkańców Mielca.

Boisko w godzinach dopołudniowych będzie wykorzystywane przede wszystkim przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, a w  godzinach późniejszych będzie dostępne dla wszystkich.

Otwarciu boiska towarzyszyła symboliczna rywalizacja między urzędnikami mieleckiego magistratu a sportowcami i młodzieżą. Wyżej wymienieni rozegrali mecze piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Zdjęcia z tego wydarzenia można oglądnąć w galerii.

Skip to content