Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W związku z tym 10 listopada została zorganizowana wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Uczestnikami jej były dzieci z klas IIa oraz IIb . Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Teresa Kusak , Krystyna Szęszoł i Anna Wałek Sitko. Pod opieką przewodnika drugoklasiści zwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Poznali również etapy powstawania bombki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę świąt.

Skip to content