Wierszyki łamiące języki

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. T. Kościuszki w Mielcu.

Żeby wziąć udział w konkursie należy:

– wybrać wierszyk (tzw. Łamaniec językowy) z listy umieszczonej w poście na szkolnym Facebooku (autorstwa Agaty Kwias)

-nauczyć się pięknej recytacji z właściwą artykulacją i prawidłową dykcją

– nagrać (dźwięk i obraz) własną recytację „łamańca językowego”

przesłać nagranie (opatrzone imieniem i nazwiskiem oraz numerem klasy) jako komentarz pod postem na Facebooku.

Udział w konkursie i umieszczenia nagrania w komentarzu oznacza zgodę na udostępnienie i publikację wizerunku na stronach internetowych i mediach społecznościowych.

Wybrane wystąpienia zostaną nagrodzone oraz umieszczone na szkolnym Facebooku i stronie internetowej.

Przy ocenie będą brane pod uwagę:

-dykcja

-prawidłowa artykulacja

-intonacja

– walory estetyczne całego wystąpienia.

Konkurs podzielony został na dwie kategorie: klasy I-III, oraz IV-VIII. Nagrania przesyłamy do dnia 25 listopada 2022r.

Wszelkich informacji udzieli logopeda – Monika Tomaszewska.

UWAGA: Wierszyki znajdziecie w galerii poniżej.