Mistrzowie ortografii z SP2

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to konkurs adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.To nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski. Dyktando to także forma wspólnych obchodów Święta Niepodległości.
W X edycji tego ogólnopolskiego konkursu wzięło udział liczne grono naszych uczniów. Aż czworo zaś otrzymało tytuły laureatów. W kategorii klas VII-VIII najwyższy wynik w województwie podkarpackim osiągnęła Katarzyna Kapinos z klasy VIII c. W kategorii klas IV-VI laureatami zostali: Kacper Gajda z klasy VIb [6. miejsce], Antoni Szura z VIa [8. miejsce] oraz Julia Rzeźnik również z VIa [9. miejsce]. Uczniów do konkursu przygotowali pani Katarzyna Ostrowska oraz pan Piotr Grzesik. Nasi laureaci 18 listopada odebrali nagrody i dyplomy na uroczystej Gali w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content