Spotkanie o tematyce wojskowej

W dniu 13 listopada 2023r. (z inicjatywy nauczyciela przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa pana Izydora Ingrama) w naszej szkole odbyło się spotkanie o tematyce wojskowej dedykowane uczniom klas ósmych.

Blok lekcyjny został podzielony na dwa tematy. Pierwszy z nich miał na celu rozszerzyć wiedzę uczniów na temat wojska i obronności państwa oraz zapoznać młodzież z funkcjonowaniem struktur Narodowych Sił Zbrojnych i Wojsk Obrony Terytorialnej. Zajęcia z tego tematu poprowadzili przedstawiciele z Wojskowego Centrum Rekrutacji  w Mielcu. Młodzież mogła skorzystać z bogatej wiedzy przedstawicieli wojska, zadać kilka ciekawych pytań, dowiedzieć się, czy warto zostać żołnierzem zawodowym. Zostały przekazane także informacje na temat rekrutacji do służby w wojsku RP i do WOT- u.
Drugi temat dotyczył klas mundurowych w „Elektryku” –  Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego i możliwości wstąpienia do nich. 

Na koniec przedstawiciele młodzieży wręczyli pamiątkowe podziękowanie za ciekawą lekcję na temat obronności państwa polskiego.

Skip to content